چکاپ کودکان در منزل

آیا شماهم نگران انجام چکاپ فرزند عزیزتان هستید؟ نگران ترس فرزند کوچکتان از بیمارستان و محیط آزایشگاهی هستید؟ با هومژانس دیگر جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید نمونه گیری و چکاپ کودکان را در محیط امن منزل و به راحتی با چند کلیک درخواست دهید.

چکاپ کودکان در منزل

چکاپ سلامتی کودکان همواره از بزرگسالان با چالش‌های بیشتری همراه بوده است. کودکان معمولا بیشتر در معرض گرفتاری به انواع ویروس‌ها و بیماری‌ها قرار دارند و چکاپ سالیانه آنها اهمیت زیادی در حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی آنها دارد.

کودکان معمولا با محیط درمانگاه و بیمارستان و مطب میانه خوشی ندارند. رفتن به این مراکز به آنها حس استرس و عدم امنیت می‌دهد. اما این مشکل را می‌توان با استفاده از خدمات چکاپ کودکان در منزل حل کرد.

اما چکاپ کامل کودکان در منزل شامل چه مواردی است و چگونه انجام می‌شود؟ چه مزایایی دارد؟ هزینه آن چقدر است؟ در این نوشته از هومژانس درباره این خدمات صحبت کرده و آنها را به شما معرفی می‌کنیم. اگر شما نیز به سلامت کودک خود اهمیت می‌دهید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

لیست آزمایش چکاپ کامل کودکان

چکاپ دوره ای کودکان شامل موارد متعددی می‌شود. در اینجا به مهم‌ترین و رایج‌ترین این موارد برای چکاپ کودکان در منزل اشاره می‌کنیم.

   

   • چکاپ کامل خون شامل شمارش سلول‌های خونی، گروه خونی، قند خون، آلرژی، چربی خون، هموگلوبین و…

   • چکاپ بینایی

   • چکاپ شنوایی

   • چکاپ قلب

   • چکاپ دندان

   • آزمایش ادرار

  چکاپ خون کودکان

  آزمایش خون یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین آزمایشات برای کودکان در چکاپ کودکان در منزل است چون اطلاعات زیادی درباره وضعیت سلامتی کودک به پزشک می‌دهد. این آزمایش شامل موارد مختلفی است که در این قسمت به اختصار آنها را بررسی می‌کنیم.

  شمارش سلول‌های خونی

  این آزمایش برای تشخیص بسیاری از موارد، غربالگری‌ها و بیماری‌های وراثتی مهم است. شمارش سلول‌های خونی یا CBC فاکتورهایی از قبیل تعداد گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید، پلاکت‌ها و نسبت گلبول‌های خونی به پلاسما را مورد سنجش قرار می‌دهد.

  آزمایش تعیین گروه خونی

  گروه خونی فرد نقش تعیین کننده‌ای در سابقه پزشکی در طول زندگی او دارد. انتقال خون و تعیین بسیاری از فاکتورها بستگی به گروه خونی فرد دارد. بنابراین تعیین اینکه گروه خونی کودک چیست، از مراحل اولیه و اساسی آزمایش خون است.

  آزمایش قند خون

  بررسی سطح قند خون از اهمیت ویژه‌ای در چکاپ کودکان در منزل برخوردار است چون می‌تواند برای تشخیص بیماری دیابت در کودکان استفاده شود. به خصوص کودکان دارای اضافه وزن استعداد ابتلا به دیابت یا کبد چرب را دارند. اگر کودک مشکوک به دیابت باشد بررسی قند خون او حتما توسط پزشک تجویز می‌شود.

  آزمایش آلرژی

  در مورد کودکان تشخیص و بررسی آلرژی از طریق آزمایش خون مناسب‌تر است. در حالیکه این آزمایش در بزرگسالان از طریق روش پوستی انجام می‌شود. برای بررسی آلرژی سه نوع آزمایش وجود دارد: ELISA، RAST و TLC. در آزمایش آلرژی آنتی بادی‌های خون و میزان افزایش گلبول‌های سفید مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  آزمایش چربی خون

  این آزمایش از آزمایشات ضروری چکاپ کودکان در منزل برای کودکان 2 تا 12 ساله است. به خصوص در دوران اخیر با افزایش تغذیه ناسالم، انواع غذاهای چرب و فست فود، تست چربی خون بسیار واجب است چون هر کودکی می‌تواند در معرض ابتلا به بیماری قلبی و کلسترول بالا قرار داشته باشد.

  آزمایش خون کودکان در منزل
  آزمایش خون کودکان در منزل

  چکاپ بینایی کودکان و معاینه چشم

  بیماری‌ها و مشکلات چشمی اگر در سنین پایین و هرچه زودتر تشخیص داده شوند بهتر قابل درمان و کنترل هستند. در سنین کودکی نحوه حرکت چشم‌ها، نحوه واکنش و تغییرات در نور و تاریکی و صاف بودن چشم‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  این آزمایش‌ها شامل نمایش حروف، تصاویر و شکل‌هاست. پزشک متوجه می‌شود که کودک توانایی دیدن درست و تشخیص جزئیات را دارد یا نه. عدم توانایی دیدن جزئیات معمولا نشانه تنبلی چشم است که با تشخیص زودهنگام قابل درمان است.

  چکاپ دهان و دندان کودکان

  چکاپ دهان و دندان کودک یکی از آزمایشات مهم چکاپ کودکان در منزل است. دندانپزشک با استفاده از تصاویر اشعه ایکس و همچنین معاینه دندان‌ها و لثه‌ها، می‌تواند نشانه‌های پوسیدگی و خرابی دندان‌ها را پیدا کند و اقدامات درمانی را تجویز کند.

  تجویزهایی مثل رژیم غذایی کودک، عادت‌های بهداشتی، طریقه مسواک زدن و غیره می‌تواند از همان سنین پایین به حفظ سلامت دندان‌های کودک و جا انداختن روتین مراقبت از دندان در او کمک کند.

  چکاپ قلب و عروق کودکان

  متخصص اطفال می‌تواند با شنیدن صدای ضربان قلب کودک از سلامت یا عدم سلامت قلب او آگاه شود. چکاپ قلب در کودکان می‌تواند به درمان و پیشگیری انواع مشکلات قلبی و عروقی کمک کند. اگر متخصص اطفال تشخیص دهد که مسئله غیرمعمولی در ضربان قلب کودک وجود دارد، او را به متخصص قلب ارجاع می‌دهد تا آزمایشات و معاینات بیشتر برای بررسی قلب کودک انجام گیرد. این آزمایشات شامل الکتروکاردیوگرام و اکوکاردیوگرام است.

  آزمایش ادرار

  عفونت ادراری یکی از رایج‌ترین مشکلات در کودکان به خصوص دختران است. سوزش ادرار یا تکرر ادرار از مشکلاتی است که بچه‌‌ها اغلب درگیر آن می شوند. این مشکلات اگر تشخیص نداده و درمان نشوند می‌توانند به مشکلات بزرگ‌تر کلیوی منجر شوند.

  آزمایش چکاپ کودکان در منزل، در بخش کشت ادرار با گرفتن نمونه ادرار کودک و بررسی آن در آزمایشگاه می‌تواند هر گونه عفونت و باکتری را تشخیص دهد.

  آزمایشات چکاپ نوزاد در منزل
  آزمایشات چکاپ نوزاد در منزل

  مزایای چکاپ کودکان در منزل چیست؟

  چکاپ کودکان در منزل از مزایای متعددی برخوردار است که در این قسمت به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

    

    • حصول اطمینان از سلامتی کودک به طور سالانه یا ماهانه

    • تشخیص زودهنگام مشکلات سلامتی

    • تشخیص به موقع بیماری بدون علامت

    • تجویزات سریع و به موقع که در درمان بیماری موثرتر است

    • انجام آزمایشات کودکان در محیط امن و راحت خانه بدون ایجاد استرس

    • عدم صرف وقت، انرژی و هزینه زیاد برای کودک و پدر و مادر

   هزینه چکاپ کامل کودکان در منزل چقدر است؟

   تعرفه چکاپ کودکان در منزل هر ساله توسط وزارت بهداشت و درمان و بر اساس فاکتورهای مختلف تعیین می‌گردد. تیم حرفه‌ای و مجرب خدمات پزشکی در منزل هومژانس با دریافت هزینه قانونی و ارائه خدمات چکاپ در منزل به صورت کاملا حرفه‌ای و با کیفیت و مطمئن می‌تواند در خدمات متقاضیان باشد.

   کلام آخر

   مجموعه هومژانس این افتخار را دارد که با ارائه خدمات چکاپ کودکان در منزل اهمیت سلامتی کودکان و حفظ و تقویت آن را افزایش دهد. شما می‌توانید از طریق ثبت درخواست در سایت هومژانس و یا از طریق تلفنی برای دریافت خدمات آزمایش چکاپ کامل کودکان اقدام نمایید.

    

   مراحل نمونه گیری

   1- ثبت درخواست آزمایش

   انتخاب آزمایش مورد نظر از لیست خدمات و ثبت درخواست به صورت غیرحضوری و آنلاین.

   2- ارسال نمونه‌گیر به محل شما

   بعد از ثبت درخواست، نمونه‌گیر های ما جهت نمونه گیری به محل شما مراجعه خواهند کرد.

   3- فرستادن نمونه آزمایش به آزمایشگاه

   ارســــال نمونه ی گرفته شده به آزمایشگاه های مرتبط جـــــهت دریافت نتیجه آن.

   4- مشاهده جواب آزمایش به صورت آنلاین

   جواب آزمایش شما در سریع‌ترین زمان ممکن حاضر شده و بر روی سایت قرار داده می‌شود. بدون نیاز به حضور و تماس تلفنی.

   سوالات متداول

   آزمایش چکاپ کودکان شامل مواردی اعم از آزمایش قندخون، شمارش سلول‌های خونی (CBC)، آزمایش ارزیابی کلسترول، شاخص توده بدنی، آزمایش هموگلوبین، آزمایشات بیوشیمی و آزمایش گروه خونی و غیره است که بسته به سن و شرایط کودک ممکن است کمی متفاوت باشد.

   معمولا آزمایش و نمونه‌گیری خون برای نوزادان از پاشنه پا صورت خواهد گرفت.

   بله شما می‌توانید با پر کردن فرم در همین صفحه، ثبت نام در سایت یا تماس با پشتیبانی جهت درخواست آزمایش چکاپ کودکان  در منزل اقدام نمائید. برای برقراری ارتباط با پشتیبانی مجموعه می‌توانید با شماره 02158717 تماس حاصل نمائید.

   ثبت درخواست

   همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند

   آزمایشات ما

   محبوب ترین آزمایشاتی که از هومژانس درخواست شده:

   آزمایش Hpv

   تست در محل
   برای تشخیص ابتلا به ویروس HPV و زگیل تناسلی. نمونه برداری از خانم‌ها در منزل امکان پذیر است.
   کلیک کنید

   آزمایش کرونا

   جوابدهی 5 ساعته
   برای تشخیص ابتلا به کرونا تست PCR کرونا (تنها آزمایش با بالاترین دقت) در منزل و آزمایشگاه با کمترین قیمت انجام می‌شود.
   کلیک کنید

   تست آنفولانزا

   آزمایش در محل
   تشخیص ابتلا به انواع آنفولانزا با روش RT-PCR در منزل و آزمایشگاه با دقت بالا و قیمت پایین.
   کلیک کنید

   آزمایش چکاپ

   دقیق و فوری
   از چکاپ کامل تا چکاب قند، کلیه و تیروئید در منزل توسط نمونه‌گیران مجرب آزمایشگاهی.
   کلیک کنید

   آزمایش Hiv

   تست در محل
   برای تشخیص بیماری ایدز و ویروس HIV بعد از مواجهه مشکوک که درمنزل نیز قابل انجام است.
   کلیک کنید